Z nami znajdziesz swoje auto

Używane sprawdzonej jakości

Dlaczego używane, czyli 6 najważniejszych zalet zakupu używanego samochoduZakup używanego samochodu wciąż stanowi najchętniej wybierane rozwiązanie przez polskich kierowców chcących pozyskać dla siebie nowe auto. Głównym czynnikiem przemawiającym na korzyść tej opcji, to dużo niższa cena, niż w przypadku pojazdów tej samej klasy pochodzących z salonu. Z całą pewnością nie jest to jednak jedyna zaleta takiego wyboru. Jakie są zatem wszystkie kluczowe zalety inwestycji w używane samochody? Odpowiadamy w poniższym wpisie.

1. Relatywnie niska cena

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, to podstawowa przesłanka skłaniająca kierowców do zakupu używanego auta. Rosnąca w społeczeństwie świadomość ekonomiczna sprawia, że coraz częściej Polacy, wybierają rozwiązania, które zwyczajnie się bardziej opłacają. Właśnie tak jest z pojazdami używanymi. Ich zakup z funkcjonalnego punktu widzenia zapewnia nam dokładnie te same korzyści, co nabycie nowego auta, ale przy zachowaniu dużo lepszych proporcji pomiędzy ceną produktu a otrzymywanymi w zamian korzyściami. Decydując się na samochód używany tej samej klasy, co jego nowy salonowy odpowiednik zaoszczędzamy średnio 50% całej inwestowanej kwoty.

2. Powolny spadek wartości używanego samochodu

W ciągu pierwszych trzech lat od momentu zakupu nowego auta jego wartość rynkowa spada najbardziej. Już w rok po opuszczeniu salonu zmniejsza się ona o blisko 30%, natomiast w ciągu kolejnych dwóch lat spada nawet o połowę. W związku z tym, planując inwestycję tego typu, warto brać pod uwagę nie tylko pierwotną cenę zakupu pojazdu, ale także jego rezydualną wartość, czyli tę, na którą będziemy mogli liczyć za kilka lat, chcąc samochód odsprzedać.
Tempo spadku wartości nowego auta w trakcie pierwszych trzech lat jego użytkowania to niewątpliwie czynnik na duży plus dla samochodów używanych. Dzięki tej zależności za 50% pierwotnej ceny możemy pozyskać, w pełni sprawny i serwisowany samochód z jasno udokumentowaną przeszłością.

3. Używany samochód pozwala na swobodę w zakresie serwisowania

W przypadku awarii lub uszkodzenia nowego samochodu jesteśmy skazani wyłącznie na współpracę z autoryzowanymi stacjami obsługi. Oczywiście ASO nie można odmówić licznych zalet, takich jak doświadczony, wysokokwalifikowany personel czy też szybki dostęp do oryginalnych części zamiennych. Ze względu jednak na stosunkowo wysokie koszty ich usług, nie zawsze stanowi to optymalne rozwiązanie. Proste naprawy równie dobrze wykonane zostaną przez prywatne warsztat, które są tańsze od ASO. Posiadając używane auto, nie musimy martwić się o utratę gwarancji, dlatego możemy sami podjąć decyzję o tym, czy daną usterkę chcemy powierzyć sprawdzonemu mechanikowi, czy dużo kosztowniejszym autoryzowanym specjalistom.

4. Różnorodna i szeroka gama pojazdów używanych dostępnych od ręki

Pozornie zakup auta z salonu to procedura krótka, prosta, a przy tym bardzo przystępna. W praktyce jednak proces ten nierzadko potrafi zaskoczyć mnogością formalności czy też koniecznością kilkumiesięcznego oczekiwania na konkretną wersję samochodu, którą jesteśmy zainteresowani. Jeżeli zatem mamy jasno określone oczekiwania, ale jednocześnie zależy nam na czasie, zakup używanego samochodu będzie korzystniejszą opcją. Liczba ofert na rynku wtórnym jest tak duża, że podejmując współpracę z rzetelnym oraz zaufanym sprzedawcą, transakcję możemy zrealizować nawet w ciągu kilku godzin.

5. Świadomość typowych wad poszczególnych modeli używanych samochodów

Nie zakładajmy, że kupując nowe auto, inwestujemy w rozwiązanie wolne od usterek. Należy liczyć się z ryzykiem wystąpienia tzw. usterek wieku dziecięcego, czyli różnego typu niedociągnięciami materiałowymi, projektowymi czy wykonawczymi, które mogą objawić się dopiero po pewnym czasie (np. po upływie gwarancji). Kwestia ta dotyczy w szczególności silników, które po latach potrafią zasłynąć na rynku jako szczególnie awaryjne i problematyczne dla kierowców. Dlatego warto wybrać sprawdzone silniki i skrzynie biegów, których żywotność została sprawdzona przez wielu użytkowników. Warto postawić na konstrukcje żywotne i dopracowane przez producentów na przestrzeni lat.

6. Ta sama cena za używane auto wyższej klasy

Cena niższa nierzadko o połowę to tylko jeden ze sposób, w jaki można postrzegać korzyści płynące z zakupu samochodu używanego zamiast jego nowego odpowiednika. Drugie spojrzenie na tę kwestię to – ta sama cena za modele różnej klasy. Mieszcząc się w kosztach nowego, nabywanego bezpośrednio z salonu kompaktowego pojazdu bardzo często, jesteśmy w stanie dostać o wiele lepiej wyposażone używane auto wyższej klasy. Mocny silnik, sprawne zawieszenie, poduszki powietrzne dla każdego z pasażerów, klimatyzacja wielostrefowa, a także liczne inne systemy zwiększające komfort jazdy to pokusy, którym ciężko się oprzeć.

Jeżeli do zakupu używanego samochodu, wybierzemy sprawdzonego dealera, który jest w stanie zagwarantować aktualny przebieg samochodu oraz potwierdzić jego dobry stan techniczny, to wtedy zakup używanego pojazdu to rozwiązanie w pełni bezpieczne i bezapelacyjnie bardziej opłacalne niż nabywanie nowego auta w salonie.

Jeżeli masz pytania lub jesteś zainteresowany tym, jak w szczegółach i praktyce wygląda sprowadzanie do kraju używanych samochodów z zagranicy, to skontaktuj się z nami https://www.autoorder.pl/kontakt/. Nasi specjaliści chętnie doradzą najkorzystniejsze rozwiązanie.

Jeżeli chcesz, to pomożemy Ci znaleźć i zweryfikować najciekawsze oferty z zagranicy. Nasi rzeczoznawcy sprawdzą dla Ciebie auto a my sprowadzimy je do kraju i zajmiemy się wszelkimi formalnościami https://www.autoorder.pl/oferta/.