Z nami znajdziesz swoje auto

Używane sprawdzonej jakości

Sprowadzanie samochodów z Niemiec


Wiele osób pyta nas dlaczego zajmujemy się sprowadzaniem samochodów zza naszej zachodniej granicy? Czy w Polsce nie można kupić dobrego auta?

Wszystko jest możliwe. Niewykluczone, że w Polsce można kupić wysokiej jakości auto używane. Jednak gdy poszukiwanie dobrego samochodu w Polsce zaczyna przypominać szukanie igły w stogu siana, wtedy czas przyjrzeć się ofercie aut używanych z Niemiec.

Samochody sprowadzone bezpośrednio z Niemiec na zamówienie klienta w Polsce to dobra alternatywa dla pojazdów używanych oferowanych na rynku krajowym. Samochody używane z Niemiec wyróżniają się korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Cena aut używanych w Niemczech odzwierciedla ich stan techniczny i wizualny, oraz wysoki stopień ich utrzymania i zadbania. W zamian za to samochody osobowe używane z Niemiec wyróżnia pełna historia serwisowa, serwisowanie w autoryzowanych serwisach marki, wysoka kultura utrzymania samochodu.

Duża podaż wysokiej jakości aut używanych u naszych zachodnich sąsiadów wynika z wysokiego poziomu sprzedaży nowych aut w Niemczech. W 2018 roku sprzedaż nowych samochodów w Niemczech wyniosła aż 3,4 miliona sztuk (źródło: https://www.tagesschau.de/wirtschaft/neuwagen-111.html) podczas gdy w analogicznym okresie w Polsce sprzedano około pół miliona nowych samochodów (532 tysiące aut, źródło: https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/20424-sprzedaz-nowych-samochodow-2018-r-rekord-zaskoczenie).

Co roku na rynku niemieckim przybywa około 7 razy więcej nowych samochodów osobowych niż na rynku polskim. Wysoka podaż i dostępność nowych aut na rynku niemieckim przekłada się bezpośrednio na wysoką podaż jakościowych aut używanych z Niemiec dostępnych do sprowadzenia do Polski.

Co więc zrobić aby w bezpieczny i pewny sposób stać się właścicielem najwyższej jakości, bardzo zadbanego i niezawodnego samochodu sprowadzonego bezpośrednio z Niemiec?

Warto jest zdać się na specjalistów, którzy mają niezbędne wykształcenie, wiedzę i doświadczenie z zakresu mechaniki i motoryzacji. Ponadto, niezwykle ważna jest znajomość języka niemieckiego i znajomość specyfiki branży motoryzacyjnej w Niemczech.

Eksperci z zespołu AUTO ORDER z sukcesem łączą perfekcyjną znajomość języka, doświadczenie i pasje motoryzacyjną oraz znajomość branży motoryzacyjnej. Praca w połączeniu w pasją i zaangażowaniem daje wspaniałe rezultaty, o których pozytywnie świadczy satysfakcja i zadowolenie naszych klientów (i ich drugich połówek również 😊).

Zespół AUTO ORDER gwarantuje to, że samochody, które sprowadzamy dla Państwa z Niemiec są bezwypadkowe, bezkolizyjne i z udokumentowanym przebiegiem. Wyselekcjonowane samochody używane z Niemiec sprowadzane przez nas bezpośrednio i pod konkretne zamówienie  to pewne auta. Wszelkie ryzyka związane z zakupem samochodu zostają przez nas sprawdzone i wykluczone na etapie profesjonalnych oględzin i jazdy próbnej wykonanych przez naszych ekspertów i rzeczoznawców przed sprowadzeniem do kraju. Używane auta z Niemiec, które sprowadzamy dla naszych klientów wyróżnia także doinwestowane (mają regularnie i na czas wymieniane części eksploatacyjne) i zadbanie. Profesjonalnie i rzetelne sprawdzone samochody osobowe z Niemiec, które sprowadzamy na zamówienie mogą więc służyć niezawodnie i cieszyć nowego właściciela już od chwili przekazania auta.

Od czego zaczęło się sprowadzenie przez zespół Auto Order aut z Niemiec?

Auto Order to rodzinna firma, której historia sięga 2002 roku. Na początku była pasja motoryzacyjna, smykałka do samochodów i marzenie. Wtedy to Paweł Matuszek postanowił pójść za głosem serca, wziąć swój plecaczek 😊 i wyjechać na studia do Niemiec. A po pracy na uczelni zarobić na pierwsze własne cztery kółka. (Chcieć, to móc. Paweł rozpoczął studia na Uniwersytecie w Getyndze koło Hanoweru. Parę lat później Paweł sprowadził dla siebie kultowy już teraz paroletni Volkswagen Golf III z Niemiec. Kolejne auto Paweł kupił dla sąsiadów w rodzinnej miejscowości, w Polsce. Następny samochód używany z Niemiec został sprawdzony i sprowadzony dla znajomego…Po dwóch latach w roku 2009 w Niemczech udało się znaleźć dla siebie nie tylko samochód Volkswagen Passat ale również żonę 😊…)

I tak powoli zrodził się pomysł na własną działalność związaną ze sprowadzaniem samochodów używanych z Niemiec do Polski.

Sprowadzanie samochodów z Niemiec to główna domena działalności Auto Order. Jest to również połączenie pasji samochodowej z pracą zawodową. Duże doświadczenie w handlu na rynku niemieckim, doświadczenie w doradztwie dla klienta korporacyjnego i miłość do samochodów sprawiają, że kochamy naszą pracę. Sprowadzamy samochody z Niemiec już od 12 lat i wciąż nie mamy dosyć.

Dziś zespół Auto Order to Paweł i Joanna Matuszek oraz nasi eksperci w kilku lokalizacjach w Polsce. Łączy nas pasja motoryzacyjna i idea sprowadzania najlepszych, sprawdzonych samochodów używanych z Niemiec bezpośrednio na zamówienie klienta w Polsce.

Jedna rzecz nie uległa jednak zmianie. Wszystkie samochody z Niemiec zostają sprawdzone na miejscu w Niemczech i sprowadzone do Polski w standardzie: „jak dla siebie”.  Z nami sprowadzanie aut z Niemiec jest proste. To także bezpieczny i pewny sposób na sprowadzanie samochodów z Niemiec.

Zakup auta z Niemiec poprzedzony jest szczegółowym wywiadem oraz sprawdzeniem stanu technicznego i wizualnego samochodu na miejscu w Niemczech. Dokładamy wszelkich starań aby klient dostał możliwie najlepszy egzemplarz zamówionego modelu auta z Niemiec. Nawet jeśli to będzie musiało oznaczać, że gdzieś w Niemczech pozostawimy Niemca, który sprzedał auto tak dobre, że żartobliwie mówiąc: „jak sprzedawał, to płakał”.

Zasada, która przyświeca naszym działaniom i którą bezwzględnie kierujemy się na każdym etapie współpracy z klientem to: „uczciwość i bezkompromisowość”. Oznacza to w praktyce, że mówimy tak, jak jest, nie kręcimy, nie czarujemy i nie sprzedajemy samochodu na siłę. Nie musimy tego robić  gdyż w naszym modelu biznesowym nie utrzymujemy aut na placu, nie jesteśmy komisem, nie sprowadzamy aut hurtem. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie dbając o najwyższy standard usługi i obsługi.

Zespół AUTO ORDER – profesjonalny partner wyspecjalizowany w kompleksowej obsłudze i sprowadzaniu aut bezpośrednio z Niemiec